Stare Miasto. Komunia Starówka Warszawa Uroczystość komunijna w samym sercu Stolicy!

Przyjęcia na komunię na Starówce (Stare Miasto)

Organizacja jakichkolwiek uroczystości rodzinnych, chociażby takich jak Pierwsza Komunia Święta, w dobie pandemii COVID jest nie lada wyzwaniem. Doskonale to rozumiemy i dlatego swoja ofertę dostosowujemy do dynamicznie zmieniającej się sytuacji.

Komunia Warszawa? Tylko w Gospodzie pod Zygmuntem!

Gospodzie pod Zygmuntem restauracja położona w samym sercu warszawskiej Starówki, niemalże pod okiem samego Zygmunta III Wazy, dumnie stojącego na Placu Zamkowym. Wspominamy o tym tutaj, bowiem menu to rzecz jasna clue dobrej restauracji, jednakże o atmosferze posiłków w gronie rodzinnym lub znajomych decyduje także całe otoczenie. Jakże ważny jest więc, wystrój restauracji, okolica naszego rodzinnego obiadu komunijnego lub romantycznej kolacji we dwoje. A tych rzeczy akurat Gospoda pod Zygmuntem absolutnie nie musi się wstydzić. Gdy tylko warunki epidemiczne na to pozwolą, do odwiedzin w Gospodzie zapraszają wnętrza utrzymane w klimacie dobrej polskiej karczmy z tradycjami, a urokliwa ulica Świętojańska zachęca do nieśpiesznych, spokojnych spacerów zaułkami Starówki.

Niemniej w chwili obecnej, Gospoda pod Zygmuntem również proponuje Państwu wydatną pomoc w organizacji takich uroczystości jak, chrzciny, obiady rocznicowe, obiady komunijne. Nasza restauracja zapewnia całkowitą obsługę rodzinnej uroczystości, dzięki której każde przyjęcie będzie się wiązać z miłymi wspomnieniami dla wszystkich uczestników. Jeśli więc komunia Warszawa, to tylko z Gospodą pod Zygmuntem.

Komunia Starówka z przepysznym menu kuchni polskiej

Komunia Stare Miasto kojarzy się przede wszystkim z dobrym, tradycyjnym menu. Wśród naszej karty dań znajdą Państwo tak staropolskie przysmaki jak: soczysta golonka czy świetnie wypieczone kotlety schabowe. Tych, którzy jednak nie chcą widzieć mięsiwa jako głównego akcentu posiłku sugerujemy pierogi czy placki.

Cofając się nieco na osi czasowej przygotowywanego przez nas obiadu komunijnego, jako aperitif proponujemy grillowane kawałki oscypka z przepysznym sosem z żurawiny lub smalec swojski okraszony krojoną cebulką i jabłkiem. Z kolei jako danie pierwsze, znakomicie sprawdzą się nasze – chwalone w opiniach Google Maps – domowe zupy. Po pobycie w chłodnym Kościele znakomicie rozgrzeją: krem z leśnych grzybów podawany w miseczce z wydrążonego chlebka, czerwony barszcz na bazie czerwonych buraków, jabłek i świeżej włoszczyzny z uszkami z pieczarkami i kapustą. Dla wybrednych serwujemy neutralne, można by rzecz, podstawy, czyli barszcz czerwony bez dodatków lub klasyczny rosołek z makaronową krajanką. Na rodzinnym stole znaleźć się też mogą zestawy placków ziemniaczanych w przeróżnych odmianach lub zależnie od upodobań biesiadników; grillowana kiełbasa w stylu śląskim, z duszoną cebulką i pieczoną kapustą, a także sznycel ze zdrowej indyczej piersi czy łosoś podawany na śmietanie i liściach szpinaku.

Tak więc, uroczystość rodzinna, taka jak komunia Warszawa, niekoniecznie musi wiązać się z przykrymi obostrzeniami czasów pandemii. Te trudne dla wszystkich chwile możemy, choć w niewielkim stopniu, złagodzić znakomitym jedzeniem z Gospody pod Zygmuntem.