Chrzciny Stare Miasto - Warszawa

Zapraszamy do naszej restauracji na Starówce

Chrzciny są jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Liczba gości na takiej uroczystości może być naprawdę duża, dlatego warto wcześniej wybrać odpowiedni lokal.

Chrzciny Stare Miasto Warszawa

Warszawa jest miejscem, gdzie organizowane są najważniejsze ceremonie. Oczywiście można zrobić to również w domu, w gronie najbliższych znajomych, jednak jeżeli decydujesz się zaprosić więcej osób, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie wynajem lokalu. Warto również zwrócić uwagę, że niektórzy członkowie rodziny mieszkają na drugim końcu kraju, dlatego dobrym pomysłem jest także przygotowanie odpowiedniego pomieszczenia, w którym będą mogli odpocząć. W restauracji przygotowane są głównie polskie tradycyjne obiady. Należy pamiętać o tym, żeby w odpowiednim momencie zaprosić gości. Jeśli zrobisz to za późno to całkiem możliwe, że nie uda im się przybyć na chrzciny. Bardzo ważny jest wybór posiłków, dlatego dobrze jest znać zaproszonych gości, żeby mniej więcej wiedzieć jaki mają gust smakowy. Podczas szukania lokalu na chrzciny koniecznie należy sprawdzić opinie na internecie oraz popytać znajomych. Możliwe, że jakaś osoba korzystała już z usług danego lokalu i będzie się mogła wypowiedzieć. W ten sposób uzyskasz dokładne dane w sposób bezpośredni. Gospoda pod Zygmuntem jest lubianą restauracją, którą zna większość ludzi mieszkających w Warszawie.

Cechy dobrego lokalu

Ich sekretem jest tradycyjna sprawdzona receptura, którą stosują od wielu lat. Najwięcej dań pochodzi z klasycznej kuchni polskiej, takie jak golonka, wątróbka, kotlet schabowy, pierogi oraz wiele innych. Wybór jest na tyle duży, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Organizacja ważnych wydarzeń w tym miejscu również jest możliwa po wcześniejszej konsultacji z właścicielami lokalu. Podczas wyboru miejsca na chrzciny należy zwrócić uwagę na lokalizację. Dobrze, jeżeli lokal znajduje się w pobliżu kościoła, ponieważ wtedy wszyscy goście będą mogli szybko dotrzeć na miejsce. Przed uroczystością warto od razu ustalić jak długo będzie trwał obiad. Jest to ważne, ponieważ jeżeli planujesz krótki obiad to powinieneś zapewnić inną formę rozrywki dla gości lub się z nimi pożegnać. Z reguły długość obiadu po chrzcinach to dwie godziny, jednak nic cię w tym aspekcie nie ogranicza. Na uwagę zasługuje fakt, że lokal może być wynajęty indywidualnie i w takiej sytuacji nikt inny nie ma tam wstępu. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ w ten sposób można świętować jedynie w gronie najbliższych osób. Należy również przemyśleć jakie osoby chcesz zaprosić.

Lista gości na chrzciny

Listę osób dobrze jest sporządzić kilka tygodni wcześniej przed dokonaniem rezerwacji lokalu. Oczywiście rezerwacja całego lokalu jest zdecydowanie droższa, ale umożliwia zaproszenie większej liczby osób. Dlatego trzeba się zdecydować co będzie bardziej opłacalne. Lokal jest przystosowany dla matek z dziećmi oraz osób niepełnosprawnych. Ciekawym rozwiązaniem jest kącik zabaw, w którym dzieci mogą się bawić podczas jedzenia obiadu przez dorosłych. Na chrzcinach tradycyjną kuchnią jest polska. Dzieje się tak dlatego, ponieważ większość osób traktuje polskie dania neutralnie. Nie wszyscy są na przykład w stanie zjeść owoce morza, dlatego takie potrawy się tam zwyczajnie nie pojawiają, pomimo faktu, że są wyjątkowo wykwintne oraz kosztowne. Większość gości jest też w starszym wieku, u tych osób polska kuchnia wygrywa bezapelacyjnie. Dobrze jest również wcześniej się dowiedzieć, czy jacyś goście są uczuleni na gluten lub inne składniki. W takiej sytuacji trzeba będzie przygotować specjalne dania dla tych osób.